Již 50 let učíme Teplice tančit

Tradice od roku 1970.

Manželé Iva a Petr Dufkovi

Naše tancování sahá až do 60 let minulého století. Tehdy se objevuje na teplické taneční scéně mladý a dynamický pár Iva a Petr Dufkovi. Začíná doba nových tanečních mistrů, kteří sklízejí jeden úspěch za druhým, jak na tanečních soutěžích, tak při výuce v tanečních kurzech. Za ta léta vychovají a naučí společenskému tanci v našem regionu několik generací. V této době byli na vrcholu a měli vytancovanou třídu "B" ve standartních tancích.

Pamatujete si doby tanečních v nádherném prostředí "LIPOVÉHO DOMU" v lázeňské čtvrti města Teplice? To byla krása. Tam kariera manželů Dufkových začínala a pokračovala až do začátku 90 let minulého století.

Petr Dufek ml. a Radka Honcová

V roce 1979 zahajuje svoji taneční kariéru i syn manželů Dufkových Petr Dufek mladší. Účastní se tanečních soutěží třídy D a C se svou partnerkou Radkou Honcovou a později s Ludmilou Patákovou. Následně v této době vede i taneční klub Bonex Teplice a postupně se z něho stává nový lektor tanečních kurzů.

Celá naše taneční škola se postupně přesunula do krásných prostor Krušnohorského divadla a Domu kultury Teplice. Díky i vstřícného přístupu vedení divadla můžeme taneční kurzy v těchto prostorách pořádat dále a pokračovat.

Nikola Dufková 

Začíná nová generace, tradice pokračuje...